recenzje dram SBS

Suspicious Partner

Znane też jako: Love in Trouble, Suspicious Romance, Beware This Woman, Watch Out For This Woman, Susanghan Pateuneo, 수상한 파트너

Na podstawie: pomysł oryginalny

Gatunek: komedia romantyczna, prawniczy

Ilość odcinków: 40 x 35 min.

Premiera: 2017

Obsada: Ji Chang Wook, Nam Ji Hyun, Choi Tae Jun, Nara (Hello Venus), Kim Ye Won, Jang Hyuk Jin, Lee Deok Hwa, Dong Ha, Kim Hong Pa, Yoon Bok In, Nam Ki Ae

.

Prawnicze ambicje, morderca na wolności, romans w biurze i dużo okazji do product placement

Scenarzystka Kwon Ki Young ma tendencję do mieszania gatunków i ubierania swoich bohaterów w garnitury i garsonki, skoro piastują urzędnicze posady. Po szczeblu nadzorczym firmie i sekretariacie („Protect the Boss”), politykach („All About My Romance”) oraz detektywach („I Remember You”) nadszedł czas na prawników i prokuratorów, którzy licznie zasiedlają światy tegorocznych dram, jednak w tym wydaniu byli nie tyle w środku korupcyjnej afery, co głównie protagonistami „młodzieńczej” komedii romantycznej na tle zawodowym.

„Suspicious Partner” posiada skomplikowany opis fabuły, ponieważ na początku bardzo dużo się dzieje, aby podłożyć fundamenty pod relację głównych bohaterów, ale w gruncie rzeczy nie jest to żadna trudna drama, tylko przyjemna rozrywka z wątkiem kryminalnym, którego najwyraźniej nie może zabraknąć w dzisiejszych czasach. Nam Ji Hyun po zaskakującym i bardzo udanym debiucie w głównej roli w zeszłorocznym „Shopping King Louie” ponownie została zaangażowana do komedii romantycznej, co mogło wzbudzić pewne obawy czy to nie będzie aby powtórka z rozrywki? Jednakże w ciągu kilku miesięcy „wydoroślała” z poczciwej dziewczyny ze wsi w poczciwą aspirującą panią prokurator, chociaż tym razem realistycznie charakteryzuje się większym samolubstwem… i odrobiną seksapilu.

Eun Bong Hee nigdy nie była asem w nauce, ale znajduje zatrudnienie pod skrzydłem młodego prokuratora No Ji Wooka (Ji Chang Wook), z którym pierwszy raz spotkała się w hotelu. Był świadkiem jej upokorzenia, kiedy odkryła, że chłopak ją zdradza i pomógł jej się wydostać z sytuacji, myśląc, że już nigdy więcej się nie spotkają – oto obowiązkowe meet cute tej dramy!

Jednak to jeszcze nie jest sedno fabuły, ponieważ głównym haczykiem „Suspicious Partner” jest to, że główna bohaterka staje się podejrzaną morderstwa swojego byłego chłopaka, którego ciało zostaje znalezione w jej mieszkaniu. Sprawę przeciw niej wytacza właśnie Ji Wook, ale ostatecznie odrzuca zarzuty przy braku dowodów (a raczej fabrykując je, aby nie wskazywały na Bong Hee), przez co musi pożegnać się ze swoją karierą. Zostaje zatem prawnikiem, tak samo jak główna bohaterka, ale jej zła fama tylko jej szkodzi. Potem to już tylko kwestia czasu, kiedy zaczynają pracować razem w nowej kancelarii założonej w domu Ji Wooka, mieszkać w tym samym miejscu, mieć podejrzanego w sprawie morderstwa byłego chłopaka Bong Hee (i wielu innych ofiar), a także długo cierpieć z powodu złego timingu, bo główna bohaterka padła urokiem Ji Wooka już na samym początku..

Taki to romans w miejscu pracy z młodą, pewnie dla stacji „ryzykowną” obsadą, ale przecież tym większa jest niespodzianka, kiedy drama okazuje się bardzo fajna pomimo braku wielkich gwiazd i oczekiwań? Jednakże „Suspicious Partner” nie odstaje przy tym od typowego dla  mnie profilu „dramy SBSu”, który dyktowany jest upartym product placement jednego produktu (choć tym razem to pizza, a nie Subway, choć wciąż coś mi nie pasuje w obrazie stołowania się tam prawników…), romantyczną relacją głównych bohaterów i wątkiem kryminalnym dla jakichkolwiek pozorów fabuły. W gruncie rzeczy dyktowana jest ona po prostu dwiema kwestiami – czy Bong Hee i Ji Wook będą razem, i czy morderca zostanie złapany. Wciąż, ma to więcej sensu niż w innych komediach romantycznych, do których wątek kryminalny nie pasuje, ale i tak jest dorzucany, bo taka jest moda. Tutaj przynajmniej bohaterami są prawnicy i prokuratorzy – obcują z kryminalistami i ofiarami na co dzień.

Subtelne zmiany wizerunków

Nie powiem, „Suspicious Partner” mogło być krótsze, bo jeśli na fabułę składają się tylko dwa główne wątki, na dłuższą metę robi się to nudne. W takich przypadkach głównym urokiem dramy są jej bohaterowie. W tej akurat byli oni dla mnie niezwykle interesujący, szczególnie jeśli wiązało się to z pokazaniem czegoś nowego ze strony aktorów, których miałam już w wcześniej w głowie określone wizerunki. Nam Ji Hyun pokazała się w porównaniu do jej roli w „Shopping King Louie” z bardziej prozaicznej, realistycznej strony, nie będąc już klasyczną Candy. Ji Chang Wook wciąż jest obiektem westchnień, ale tym razem nieco bardziej gburowatym, mniej popularnym w pracy i nieskaczącym po budynkach jak w „Healerze” czy „The K2”. Hasło reklamowe o jego pierwszej roli w „zwykłej” komedii romantycznej z pewnością jest zachęcające…

Nic jednak nie zwraca tak uwagi jak czarny charakter, to żadna niespodzianka w tego rodzaju dramie. Wciela się w niego Dong Ha, który w ciągu jednego roku na przestrzeni dwóch dram (tej i „Chief Kim”) zapadł głęboko w pamięć swoim szerokim spektrum aktorstwa. Grany przez niego Jung Hyun Soo jest jednym ze smutniejszych villainów, jakich widziałam w koreańskich dramach, ponieważ wzbudza pewnego rodzaju współczucie, zamiast być po prostu „efektownym” psychopatą jak np. Shin Sung Rok w „You Who Came From The Stars” lub Namgoong Min w „Remember”.

Second leadzi „Suspcious Partner” w postaci znajomych Ji Wooka, prawnika Ji Eun Hyuka (Choi Tae Jun) i pani prokurator Cha Yoo Jung (Nara z Hello Venus w swoim aktorskim debiucie) nie są jakoś rozbudowanymi bohaterami, ale dużo zyskują na swojej „sympatyczności”, podobnie zresztą  jak pozostałe postacie drugoplanowe (po raz pierwszy widziałam weterana Lee Deok Hwę jako komediowego sidekicka!). Dlatego właśnie pomimo swoich niedociągnięć „Suspicious Partner” pozostawia po sobie bardzo pozytywne wrażenie… Nie jest to wybitna drama ani w żadnym stopniu ambitna, ale dobrze się sprawuje jako niezobowiązująca rozrywka, szczególnie jeśli jest się fanem Ji Chang Wooka lub Nam Ji Hyun.

Zdobyte nagrody

2017 SBS Drama Awards:

  • Excellence dla Nam Ji Hyun

Ocena:

Fabuła – 6/10

Kwestie techniczne – 7/10

Aktorstwo – 8/10

Wartość rozrywki – 7/10

Średnia – 7/10

1 komentarz dotyczący “Suspicious Partner

  1. Zgadzam się z recenzją. Niezobowiązująca rozrywka, która raczej nie stara się udawać czegoś głębszego. Co mniej jednak niestety bardzo irytowało podczas oglądania, to postać pani prokurator Cha Yoo Jung (choć przypuszczam, że głownie jest to wina odtwórczyni roli). Nim bohaterka pojawiła się przyznam, że uległam jakieś złudnej nadziei na ciekawą, choćby odrobinę mniej sztampową „tą drugą”. To, co rozwiało ową nadzieję, to zbiór banałów i potwornie drewniane aktorstwo, które w niektórych scenach, było aż karykaturalne. Dlatego też mimo wszystko ciężko mi było postrzegać postać, jako sympatyczną. Za to zdecydowanie zgadzam się, co do Lee Deok Hwa, muszę przyznać, że mimo przerysowania ujął takiej niecodziennej odsłonie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: