Jesień, emocjonalny czas w świecie dram – polecane melodramaty wg pór roku

Brak komentarzy

Ostatnio wspomniałam przy recenzji „Reunited Worlds”, że koreańskie dramy zdają się dopasowywać do pór roku. Z moich własnych obserwacji wnioskuję, że zima i wiosna to idealne pory na cięższe dramy prawnicze, thrillery, o zemście, w lato najprzyjemniej ogląda się pogodne komedie romantyczne, natomiast jesień to emocjonalny okres, w którym mocno kibicuje się przeznaczeniu i wielkim ekranowym miłościom – czy to w wersji tradycyjnego melodramatu, czy w blockbusterowym rom-comie, który i tak przechodzi w drugiej połowie w ten gatunek.

W znalezionym przeze mnie artykule iMBC zostały polecone cztery dobre melodramaty, które dobrze by się obejrzało właśnie teraz, przy jesiennej aurze. Co ciekawe, wybrane dramy były emitowane i prezentują róże pory roku:

Wiosna: ALONE IN LOVE (SBS 2006)

Lato: MY LOVE EUN DONG (jTBC 2015)

Jesień: ON THE WAY TO AIRPORT (KBS 2016)

Zima: THAT WINTER, THE WIND BLOWS (SBS 2013)

Nie widziałam osobiście „On The Way to Airport”, ale podpisuję się pod pozostałymi propozycjami. Zresztą skłoniło mnie to do rozmyślań nad tym, co właściwie można określić jako „dobry melodramat”, szczególnie jeśli mówimy o tych tradycyjnych romansach. Gdy próbowałam wypisać od siebie jakieś inne propozycje, okazało się, że praktycznie wszystkie posiadają jakieś dodatkowe urozmaicające elementy – czarną komedię w „Flowers For My Life” (KBS 2007), nieodłączną zemstę w samym podgatunku revenge drama lub wątki „większe niż życie” w „Dear My Friends” (tvN 2016).

Być może do takich klasycznych, romantycznych melodramatów będzie można dołączyć emitowane właśnie „Temperature of Love” (SBS) – zresztą materiał źródłowy został napisany chyba właśnie jako część promocji tej dramy… A jakie jest wasze zdanie na temat gatunku? Jesteście jego fanami czy czujecie się nim z reguły znudzeni? Ja osobiście nie lubię melodramatów, ale z czasem coraz trudniej mi je właśnie z tego względu krytykować, szczególnie kiedy to taka ważna część koreańskiej popkultury…

Źródło:

  • [드라마톡] 가을, 사랑을 부르는 계절감100% 멜로드라마 BEST4 (@iMBC)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.