Kang Deok Soon’s Love History

Znane też jako: Gang Deok Sun Aejeong Byeoncheonsa, 강덕순 애정 변천사

Gatunek: historyczny, coming-of-age

Premiera: 2017

Obsada: Kim So Hye, Kim Yeo Jin, Park Seo Yeon, Park Kyu Young, Shim Young Eun, Oh Seung Yoon

 

Pamiętam, że od samego początku zastanawiałam się czy aby „Kang Deok Soon’s Love History” nie będzie się pokrywać z innym tytułem z tej samej, tegorocznej antologii KBS Drama Special, „Let Us Meet, Joo Oh”? Oba odcinki zapowiadały się na komedie romantyczne, a umieszczenie fabuły w czasach okupacji japońskiej na początku XX wieku nie jest częste, choć z pewnością dla zagranicznych widzów egzotyczne i niezwykle interesujące… Okazało się jednak, że główne bohaterki tych dram, choć łączy je pochodzenie z prowincji i szukanie w wielkim mieście miłości, obrały z czasem zupełnie inną drogę w życiu…

Kim So Hye, idolka słynna z „Produce 101” i była członkini nieistniejącego już girlsbandu I.O.I, z wielkim sukcesem debiutuje aktorsko w telewizyjnej roli głównej, dość zaskakująco, nie powiem, udowadniając, że rzeczywiście była acting trainee, a nie pierwszą-lepszą dziewczyną, która nie miała talentu do śpiewu i tańca, więc przerobili ją na „aktorkę”. Tu zwracam się do tych wszystkich celebrytek, które są słynniejsze z ładnych twarzy niż umiejętności lub kpopowych idolek, które prędzej czy później idą w aktorstwo, podkreślając przy tym, że to zawsze był ich ostateczny cel i marzenie… Kim So Hye udaje się coś na miarę dziewczyn z serii „Answer…” i choć trochę obawiam się, że być może po prostu trafiła na idealną dla siebie bohaterkę, niemniej niezwykle cieszy i imponuje widzowi przynajmniej w tej pierwszej roli.

Tytułowa Kang Deok Soon, w którą się wciela, to prosta dziewczyna z prowincji, która jest niepiśmienna i niewinnie oddała serce chłopcu, z którym ją swatali. Nie przypada jednak Kim Seok Samowi (Oh Seung Yoon) do gustu i ten kombinuje, jak tu się pozbyć natrętnej adoratorki, która byłaby dla niego żoną, jakiej by się wstydził. Kolega proponuje mu pocisnąć bajkę, że musi ją zostawić, aby wyjechać dalej i spełniać jakieś ambicje, a głupiutka Deok Soon najpierw go puszcza, ale potem leci za nim do Kyeongseong. W stolicy nie potrafi się odnaleźć, nie mając większego pojęcia o świecie i przypadkiem wplątuje się w grupę niepodległościową.

„Kang Deok Soon’s Love History” jest o rozwoju i dojrzeniu głównej bohaterki, która ma oczy przesłonięte miłością i nie widzi, że jest oszukiwana. To Drama Special nie ma jakiegoś romantycznego zakończenia, co mnie bardzo zaskoczyło, ale mimo wszystko daje poczucie zadowolenia, kiedy jesteśmy świadkami stopniowej metamorfozy Kang Deok Soon, która zdobywa jakiś pogląd na świat, uczy się czytać i pisać oraz zaczyna aktywnie działać w grupie. Po tym wszystkim jej ponowne spotkanie Seok Sama daje wiele satysfakcji, bo role się odwracają – to on jest wciąż dużym dzieckiem (chociaż już młodym mężem i ojcem), a ona, powiedziałabym, wyrasta ze swojego zauroczenia i widzi większy obraz. Na powierzchownym poziomie łatwo być pod wrażeniem tego, jaką wizualną przemianę przeszła Kim So Hye do tej roli, jednak poczułam, że dobrze oddała również emocjonalną przemianę odgrywanej przez siebie postaci, nie zapominając jednak o oryginalnej ikrze dziewczyny ze wsi.

1 Comment

  1. To może być jedna z lepszych dram roku. Postać Deok Sun zagrana naprawdę fantastycznie, bez stereotypów, wiarygodnie i naturalnie, a dojrzewanie bohaterki przez bolesne doświadczenia chwyta za serce. Pomimo, że to krótka drama oglądamy przekonujący obraz głupiej dziewczyny ze wsi, rodzącej się dziewczyńskiej przyjaźni, cierpienia narodu, zdradzonej miłości, więc możemy po napisach końcowych zadać pytanie, kogo niepodległość zastanie, gdy nadejdzie? Czy Deok Sun będzie żelaznym żołnierzem ruchu wyzwoleńczego, czy ciepłą przyjaciółką i marzycielką? No i cytat, całkiem aktualny, jako wyraz autokrytyki Seok Sama: „lepiej być głupkiem, niż tchórzem”.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.