Seksapil w każdym wieku – subiektywna lista najatrakcyjniejszych koreańskich aktorów

Inspirowana cykliczną listą magazynu People „Sexy At Every Age”, postanowiłam sama spędzić kilka godzin z przyjemnością nad poszukiwaniem ładnych zdjęć ulubionych koreańskich aktorów. Trzeba się rozerwać między recenzjami i kolejnymi niezbyt ciekawymi newsami na temat koreańskiego świata dram, co nie?

Kluczem listy jest wybór (moim zdaniem) reprezentatywnego, seksownego koreańskiego celebryty w każdym wieku, ale zamykając się w przedziale 21-50 lat. Postanowiłam się skupić wyłącznie na aktorach, wyłączając z listy kpopowych idoli, którzy dominują showbiznes w dwudziestoletnim przedziale wiekowym. Nie nazywam jej przy tym rankingiem, gdyż jest to mój własny, subiektywny dobór, a nie lista poparta jakąś sondą – w tej kwestii możecie znaleźć na blogu 50 najpiękniejszych Koreanek i 50 najprzystojniejszych Koreańczyków według ankiety Y-Star oraz 50 najładniejszych koreańskich aktorek i aktorów według Entertainment Weekly. Tym razem nowa lista, w której mam zamiar spamować was zdjęciami, definiowana jest przez względne pojęcie „seksowności”. Często łączy się ona z obiektywną przystojnością, ale czasem też chodzi o wytwarzaną aurę pomimo nieprzystawania do bardzo wyśrubowanego koreańskiego ideału piękna…

W większości roczników miałam swoich murowanych faworytów, ale były też takie, z których mogłam wymienić garść celebrowanych aktorów i ostateczny wybór tego jednego, reprezentacyjnego wcale nie oznacza, że nie gorzej myślę o reszcie. Miałam prawdziwą zagwozdkę na przykład w roczniku 1987, w którym urodzili się praktycznie wszyscy popularni aktorzy dramowi (Lee Min Ho, Jang Geun Seok, Lee Seung Ki, Jung Il Woo, Joo Won, Seo In Guk, Ji Chang Wook, Yoon Kyun Sang…), ale ostatecznie postawiłam na Kim Young Kwanga, bo jednak mam słabość do modeli… Istnieje jednak pewien taki tandem, którego wiedziałam z góry, że nie będę w stanie rozdzielić – przyjaciele w tym samym wieku, Jung Woo Sung i Lee Jung Jae.

Można zresztą zauważyć pewien taki mój gust w tej liście, w której sporo modeli-aktorów i aktorów będących kiedyś modelami. Po prostu opierają się moim zdaniem stereotypom wielkookich piękności i przystojniaków… Taki Song Joong Ki na przykład nigdy by się nie znalazł u mnie wśród najseksowniejszych, gdyż jego uroczy wizerunek dominuje, nieważne ile razy by go nie przełamywał w swoich rolach.

Oto lista mężczyzn, poczynając od rocznika 1998 czyli obecnie 21 lat:

Potem zajęłam się przeszukiwaniem zdjęć aktorek, aby był jakiś parytet, mimo że magazyn People zdaje się nie tworzył takich… Są pewne takie gwiazdy, które jednoznacznie kojarzą mi się z wizerunkiem femme fatale, dlatego nie wahałam się ani sekundy przy Uhm Jung Hwie lub Kim Hye Soo, ale im młodsze aktorki, tym miałam większy problem z określeniem, co w ogóle jest dla mnie seksowne w nich, gdyż zdaje się, że seksowny wizerunek po prostu nie jest popularny albo nie ma zbytnio takich ról (przede wszystkim w dramach, bo filmy to inna bajka, kiedy wiele aktorek debiutuje w ostatnich latach w negliżu…).

Nie wiem co Koreańczycy jedli, ale podobnie jak w przypadku aktorów, są dwa okresy, w których jest od groma zjawiskowych aktorek w tym samym wieku – tuż przed czterdziestką oraz cały rocznik 1990. Kogo byście wybrali spośród Lee Sung Kyung, Kang Sory, Shin Se Kyung, Go Ary, Seo Ye Ji, Lim Soo Hyang, Esom, Lim Ji Yeon, Go Sung Hee, Kim Tae Ri i Park Shin Hye…?

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.