recenzje filmów

Love, Again

Znane też jako: Shall We Do It Again?, Guy Guy Girl, Dubeonhalkkayo, 두번할까요

Na podstawie: pomysł oryginalny

Gatunek: komedia romantyczna

Reżyseria: Park Yong Jib

Premiera: 2019

Obsada: Kwon Sang Woo, Lee Jung Hyun, Lee Jong Hyuk, Sung Dong Il, Jung Sang Hun, Kim Hyun Sook, Park Kyung Hye

 

Reżyser Park Yong Jib po ponad dekadzie od swojego debiutanckiego „Miss Gold Digger” (2007) powrócił do gatunku komedii romantycznej, jednakże „Love, Again” nie spotkało się z podobnym sukcesem. Uważam zresztą, że jest to jeden z najbardziej niedocenianych filmów zeszłego roku, mimo że w swojej sentymentalności przypomina dużo starsze produkcje. Ucieszyłam się na widok Kwon Sang Woo, który przecież niegdyś brylował w tym gatunku… Jego nowa rola wydaje się być naturalnie dojrzalszym wcieleniem po tylu latach kariery, a nawet odważa się razem z Lee Jong Hyukiem na parodię kultowego „Once Upon a Time in High School” (2004), w którym obaj zagrali.

„Love, Again” nie jest o granicy między przyjaźnią a miłością, co było częstym tematem wczesnych komedii romantycznych z Kwon Sang Woo, lecz przedstawia parę byłych małżonków, którzy wciąż nie potrafią zapomnieć o sobie. Pomimo braku prawdziwego wesela Sun Young (Lee Jung Hyun) zmusza Hyun Woo (Kwon Sang Woo) do uroczystej imprezy rozwodowej. Kiedy po jakimś czasie bohaterka wraca do kraju, jej były mąż jest jedyną osobą, na której może polegać, kiedy łamie sobie rękę. Jego troska o nią (co prawda wynikająca z litości…) budzi w niej na nowo uczucia, ale Hyun Woo bezpośrednio wygarnia jej swoją wielką satysfakcję z bycia znowu singlem. Wkrótce jednak sam odczuwa zazdrość, kiedy Sun Young znajduje sobie chłopaka. Jest nim jego kolega ze szkoły Sang Chul (Lee Jong Hyuk), więc główni bohaterowie przez długi czas ukrywają przed nim, że są rozwiedzeni.

W przypadku takiego filmu, jak „Love, Again”, zakończenie jest z góry wiadome i zapewne niektórzy odczują je jako wymuszone. Ja jednak traktuję go jako komedię o drugich szansach oraz ponownej, tym razem bardziej obiektywnej ewaluacji partnera bez pryzmatu zawiedzionych nadziei i wielkich emocji. Pomimo slapstickowego humoru odtwórcy głównych ról odnajdują idealny balans między komedią w celu zwykłego rozśmieszenia a momentami, w których mogą wzbudzić empatię widza. Uważam zresztą, że w późniejszym etapie swojej kariery Kwon Sang Woo świetnie zmienił swój wizerunek macho na bardziej przyziemne, komediowe role, czego przykładem jest seria filmów „The Accidental Detective”, dwa sezony dramy „Mystery Queen” (KBS) i teraz właśnie „Love, Again”.

Poza tym to chyba pierwszy raz, kiedy Lee Jung Hyun gra w komercyjnej komedii romantycznej. Takie niewidziane dotąd połączenie aktorów wydało mi się bardzo świeże. Sam film natomiast już mniej, jednakże jest on perfekcyjnie funkcjonalną komedią romantyczną, w której nie zapomina się o aspekcie komedii, ale przy tym nie popada ona w przesadę.

Zdobyte nagrody

2019 Korea Best Star Awards:

  • najlepszy aktor – Lee Jong Hyuk

0 komentarzy dotyczących “Love, Again

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: