artykuły o filmach

Koreańskie tytuły w tegorocznym programie Berlinale

29 stycznia ogłoszono wreszcie ostatnie segmenty programu tegorocznego festiwalu filmowego w Berlinie, który odbędzie się w dniach od 20 lutego do 1 marca. Można się spodziewać jak co roku przynajmniej jednego koreańskiego tytułu… Tym razem znajdziecie nawet jeden w konkursie głównym, ale o tym za chwilę, gdyż chciałabym najpierw przedstawić ekscytującą premierę kolejnego koreańskiego thrillera na zagranicznym festiwalu filmowym.

teaser poster oraz character posters „Time to Hunt”

Długo trzeba było czekać na drugi film (i pierwszy komercyjny!) reżysera Yoon Sung Hyuna (Bleak Night), ale organizatorzy Berlinale od razu pochwycili okazję i „Time to Hunt” tuż przed swoją kinową premierą w Korei zostanie wyświetlone w sekcji Berlinale Special, w której tytuły dobrane są ze sobą ze względu na podobne motywy, aby dać początek filmowym dyskusjom na forum [pełen program].

W tym dystopijnym thrillerze grupa młodzieńców (Lee Je Hun i Park Jung Min, którzy zadebiutowali w głównych rolach w „Bleak Night” oraz Ahn Jae Hong i Choi Woo Shik) walczy o przetrwanie w zniszczonym mieście, łamiąc prawo, a na ich ogonie siedzi tajemnicza postać grana przez Park Hae Soo. Podejrzewam, że wybór tego filmu do programu ma więcej wspólnego ze znakomitym debiutem Yoon Sung Hyuna sprzed 9 lat, podobnie jak w zeszłym roku wyświetlano niedokończone „Idol” Lee Soo Jina słynącego z „Han Gong-ju”, ale miejmy nadzieję, że fantastycznie zapowiedzi nie okażą się być płonne.

Koreańskim tytułem konkursowym okazuje się być z kolei najnowszy film Hong Sang Soo, „The Woman Who Ran” (chociaż trzeba uściślić, że w języku koreańskim jest to „kobieta, która uciekła”, a nie „biegła”). Jest to bardzo nagła zapowiedź, ale z drugiej strony reżyser ten przestał wcześniej zapowiadać swoje nowe projekty, tylko po prostu podróżuje po różnych światowych festiwalach i wyskakuje w ich programach.

pierwszy kadr z filmu „The Woman Who Ran”

Na razie nie wiadomo nic konkretnego na temat fabuły, a obsada składa się ze stałych w jego uniwersum nazwisk, tak więc (przewidywalnie) główną rolę gra Kim Min Hee, a partnerują jej Seo Young Hwa i Kwon Hae Hyo. Nikt „nowy” nie dołączył do światka Hong Sang Soo, ale mimo wszystko jestem ciekawa czy Kim Min Hee, dla której to siódmy film z tym reżyserem, z którym jest również w związku, pokaże się z jakiejś zaskakującej strony? Pamiętajmy, że w 2017 zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia właśnie na Berlinale za rolę w „On The Beach At Night Alone”.

Pełen program głównego konkursu pod tym linkiem.

0 komentarzy dotyczących “Koreańskie tytuły w tegorocznym programie Berlinale

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: