Traces of Love

Znane też jako: Yeonaeui Heunjeok, 연애의 흔적

Gatunek: romans

Premiera: 2020

Obsada: Lee Yoo Young, Lee Sang Yeob, Hong In

 

Historie o związkach są uniwersalne. Ludzie spotykają się i rozstają, a potem znowu mogą spotkać byłych partnerów w niespodziewanym miejscu i czasie. Choć nie jest to nic oryginalnego, coś w tym jest, że wciąż powstają kolejne filmy oraz seriale na ten temat…

„Traces of Love” wydało mi się być jedną z najbardziej „medialnych” pozycji katalogu KBS Drama Special na rok 2020, a to czysto ze względu na rozpoznawalnych odtwórców głównych ról i ich dorobku w różnych romantycznych podgatunkach – Lee Yoo Young i Lee Sang Yeoba. Wcielają się w oni w architektów Joo Young i Ji Seoba, którzy trzy lata wcześniej byli ze sobą razem. Główna bohaterka pomimo nowych związków i oświadczyn ze strony swojego współpracownika, szefa Parka (Hong In), wciąż za nim tęskni, chociaż nie chce się do tego przyznać. Los sprawia, że Ji Seob zostaje zatrudniony w jej firmie i to jej powierzają jego trening. Pomimo profesjonalizmu w miejscu pracy, nieuchronnie dają po sobie poznać, że znali się wcześniej.

Joo Young musi sobie poradzić w stresującej sytuacji, kiedy w biurze pracuje w tym samym czasie ze swoimi dwoma byłymi chłopakami i za wszelką cenę nie chce, aby to wyszło na jaw przed innymi. Szef Park nie potrafi się pogodzić, że odrzuciła jego zaręczyny, natomiast Ji Seob nie ma wobec niej żadnych negatywnych uczuć po latach, więc może dlatego w próbach pokojowej współpracy na nowo zaczyna coś między nimi iskrzyć… Jednocześnie „Traces of Love” nie skupia się aż tak bardzo na teraźniejszości, ale właśnie na fragmentach personalnej historii bohaterów, które rozrzucone są na przestrzeni całego odcinka, choć nie składają się na jasny, większy obraz. Dużo rzeczy pozostaje poza kadrem, a słowa zostają niewypowiedziane.

Szef Park i Ji Seob są w równej mierze poirytowani zachowaniem Joo Young, która zdaje się być tą osobą, która „kocha mniej”. Przychodzi czas, kiedy główna bohaterka doznaje refleksji nad samą sobą, ale „Traces of Love” jako „prosty” obrazek złożoności związków, takie okienko na nie, niestety nie jest dramą, która posiada zdefiniowaną strukturę i kończy w sposób logiczny zawiązane wątki. Być może konkluzja, w której poszło się na skróty w kwestii happy endingu, będzie rozczarowująca dla niektórych widzów, ale przy godzinnym Drama Special to żadna strata czasu.

Zdobyte nagrody

2020 KBS Drama Awards:

  • One-Act Special Award dla Lee Yoo Young

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.