Noworoczne smaczki czyli zwiastuny nadchodzących w 2022 roku dram

Końcoworoczne gale nagród dramowych to festiwal podziękowań za wszystkie hity w ostatnich miesiącach, ale również pierwsze okazje do zobaczenia urywków i zwiastunów nadchodzących dram. Lista zapowiedzi na 2022 rok jest długa, a rozmieszczenie na osi czasu w większej mierze niepotwierdzone, szczególnie w przypadku tvNu i jTBC. Jednakże już wiadomo, co czeka nasz w pierwszym półroczu ze strony koreańskich stacji publicznych.

Zacznę od MBC, którego pierwszą dramą 2022 roku będzie „Tracer” – drama kryminalna we współpracy z platformą streamingową Wavve o pracownikach biura podatkowego z Im Si Wanem, Go Ah Sung, Son Hyun Joo i Park Yong Woo. Czyżby drugie „38 Task Force”…? Premiera już zaraz, bo w piątek 7 stycznia, przejmując slot po hitowym „The Red Sleeve”.

Poza tym, ze względu na tylko jeden slot dramowy, jaki został MBC, wszystkie zapowiedzi na cały rok 2022 są właściwie znane i pozostaje tylko pytanie w jakiej kolejności zostaną wyemitowane. Patrząc po ilości materiału, jaki został pokazany w zwiastunach na MBC Drama Awards, pałeczkę po „Tracer” przejmie „Showtime Begins!”, komedia o policjantce (Jin Ki Joo) i magiku widzącym duchy (Park Hae Jin), a później „Tomorrow”, adaptacja webtoon o kostuchach przeprowadzających zmarłych na tamten świat z Kim Hee Sun i Rowoonem.

KBS ma potwierdzone na razie cztery dramy na 2022 rok – komedię romantyczną „Crazy Love” z Kim Jae Wookiem i Jung Soo Jung, sageuk „Red Single Heart” z Lee Joonem, Kang Han Ną i Jang Hyukiem, youth dramę o badmintonie „Going to You At Speed of 493 km” z Chae Jong Hyeobem i Park Joo Hyun oraz komediową dramę kryminalną „Minamdang” z Seo In Gukiem i Oh Yeon Seo. Niestety teasery to za dużo powiedziane – na gali KBS Drama Awards zostały pokazane dosłownie urywki z każdej dramy, pokazującej tyle, co aktorów w swoich kostiumach…

SBS za to przygotował dużo, kręcąc wiele seriali zawczasu na dużo przed premierą. Już 14 stycznia premierę będzie miała nowa piątkowo-sobotnia drama, kryminał „Through The Darkness” z Kim Nam Gilem, Jin Sun Kyu i Kim So Jin. Lubię, kiedy ta stacja raz na jakiś czas emituje poważne dramy bez żadnych gimmicków, a ta na razie zapowiada się równie ponuro i przejmująco, co „Nobody Knows” z 2020 roku. Kim Nam Gil wciela się w rolę pierwszego w Korei profilera, a akcja rozgrywa się w latach 90.

Po niej prawdopodobnie slot przejmie „Why Oh Soo Jae”, które dotychczas we wszystkich opisach fabuły wyglądało jak komedia romantyczna z udziałem pani profesor (Seo Hyun Jin) i studenta prawa (Hwang In Yeob), ale pierwszy zwiastun zapowiada coś zgoła innego… Jak na moje oko, dramę o zemście i korupcji z wątkiem miłosnym, ale wiadomo jak mylące potrafią być materiały promocyjne…

Nowy „syn SBSu” Ahn Hyo Seob i Kim Se Jung zagrają w biurowej komedii romantycznej „A Business Proposal”, która pojawi się na antenie w lutym po zakończeniu emisji „Our Beloved Summer”, a ostatnią niespodzianką na gali było pokazanie urywka z „Again My Life” z Lee Jun Ki, które jeszcze nie ma potwierdzonej daty premiery. Kolejna historia o korupcji i zemście?

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.