Emitowane dramy – ramówka

Na tej stronie oryginalnie dzieliłam się swoimi pierwszymi wrażeniami dot. obecnie emitowanych dram, ale jako że zmienił mi się system oglądania, bo nigdy nie jestem ze wszystkimi na bieżąco, przedstawiam po prostu obecną ramówkę dram największych koreańskich stacji telewizyjnych i może okazyjnie jakieś parę słów o nich. Dramy codzienne zostały oczywiście pominięte.

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia

*dodano pierwsze wrażenia dot. „Her Private Life”

 

Obecna ramówka koreańskich dram:

poniedziałek-wtorek:

„Dear Citizens” (KBS) – 40 półgodzinnych odc.
Premiera:
1 kwietnia
Gatunek: komedia kryminalna
Obsada: Siwon z Super Junior, Lee Yoo Young, Kim Min Jung

 

 

 

 

 

„Haechi” (SBS) – 48 półgodzinnych odc.
Premiera:
11 lutego
Gatunek: historyczny, przygodowy
Obsada: Jung Il Woo, Kwon Yul, Go Ara, Park Hun

 

 

 

 

 

„Special Investigator Jo Jang Poong” (MBC) – 32 półgodzinnych odc.
Premiera: 8 kwietnia
Gatunek: czarna komedia, workplace drama
Obsada: Kim Dong Wook, Park Se Young, Kim Kyung Nam, Ryu Deok Hwan
Pierwsze wrażenia (po 4 odc.): No i mamy zwycięzcę spośród tych wszystkich dram, które próbują adresować obecną sytuację społeczną… „…Jo Jang Poong” przede wszystkim wciąga dużo bardziej niż „The Banker” tej samej stacji, które obiektywnie jest dobre, ale nie dokończyłam pierwszego odcinka. Myślę, że to zasługa bardziej „kolorowych” postaci, prawdziwego czarnego humoru, a nie tylko old man gags oraz takiego prawdziwego poczucia satysfakcji, kiedy główny bohater wreszcie bierze sprawy w swoje ręce i zaskakująco nie jest takim nieudacznikiem, na jakiego wygląda. Podoba mi się ta dobra passa Kim Dong Wooka…

 

„That Psychometric Guy” (tvN) – 16 odc.
Premiera:
11 marca
Gatunek: kryminalny, fantasy, komedia romantyczna
Obsada: Jinyoung (GOT7), Shin Ye Eun, Kim Da Som, Kim Kwon

 

 

 

 

„Eurachacha Waikiki 2” (jTBC) – 16 odc.
Premiera: 25 marca
Gatunek: komedia
Obsada: Kim Sun Ho, Lee Yi Kyung, Shin Hyun Soo, Moon Ga Young, Ahn So Hee, Kim Ye Won
Pierwsze wrażenia (po 2 odc.): Tego samego dnia, którego skończyłam nadrabiać pierwszy sezon, nie potrafiłam się powstrzymać, żeby nie włączyć od razu premiery następnego… i niestety to już nie to samo. Mam nadzieję, że „Eurachacha Waikiki 2” odnajdzie jakiś swój własny, niepowtarzalny czar (największa nadzieja w Kim Sun Ho!), ale po prostu nie czuję tej samej chemii, co w przypadku poprzedniej obsady, bo tutaj można odnieść wrażenie, jakby Lee Yi Kyung wciąż kontynuował bez zmian swoją grę, ale otaczająca go reszta po prostu nie robi tych samych poświęceń w imię komedii. Najbardziej obawiam się o postacie żeńskie. Miejmy nadzieję, że kiedy Kim Ye Won pojawi się wreszcie na ekranie, to wyciągnie koleżanki w górę, bo szczególnie Ahn So Hee jest strasznie sztywna zarówno sama, jak i w towarzystwie.

 

„I Hate Going to Work” (KBS) – 12 odc. (emisja tylko we wtorki)
Premiera: 9 kwietnia
Gatunek: workplace drama
Obsada: Dongwan z Shinhwa, Han Soo Yeon, So Joo Yeon, Kim Kwan Soo

 

 

 

_______________________

środa-czwartek:


„Dr. Prisoner” (KBS) – 40 półgodzinnych odc.
Premiera:
20 marca
Gatunek: revenge drama, medyczny, więzienny
Obsada: Namgoong Min, Nara z Hello Venus, Kim Byung Chul
Pierwsze wrażenia (po 4 odc.):
Oj, dawno nie widziałam revenge dramy... Czasem trochę się tęskni za klasycznymi melodramatami zemsty, ale KBS zaskakująco wyszedł z mieszanką gatunkową, jakiej spodziewałabym się po tvNie, co zresztą jest ogólnie panującą opinią – że drama nie wygląda na produkcję KBSu, choć ja wiem swoje. Czasem można się spodziewać takich „wyjątków”… Na razie jednak podchodzę ostrożnie, aby nie narobić sobie zbyt wielkich oczekiwań. Mam takie dziwne odczucie, jakby te wszystkie piękne zdjęcia i oświetlenie były tylko zasłoną dymną, bo nie jest to jakoś wybitnie wyreżyserowana drama. Przekonamy się czy starczy fabuły na dwadzieścia godzin, czy skończy się może na wewnętrznym konflikcie politycznym. Osobiście chyba chciałabym zobaczyć Namgoong Mina jako bezwzględnego anty-bohatera posuwającego się do nie lepszych czynów niż skazańcy…

 

„Big Issue” (SBS) – 36 półgodzinnych odc.
Premiera:
6 marca
Gatunek: mystery, workplace drama
Obsada: Joo Jin Mo, Han Ye Seul
Pierwsze wrażenia (po 4 odc.): Nie powiem, pokładałam największe nadzieje przede wszystkim w fakcie, iż do reżyserowania powrócił PD od zachwycającego mnie „God’s Gift – 14 Days” i w tej kwestii się nie zawiodłam – „Big Issue” jest piękną wizualnie dramą. Poza tym jednak nie mogę się pozbyć takiego przeświadczenia, że nim się obejrzę, fabuła rozpadnie się na kawałki, patrząc na poprzednie dramy scenarzysty, wobec którego mam już pewne uprzedzenia… Tak czy siak na razie pierwsze odcinki zaskoczyły mnie swoją sensacyjną stroną, pierwszy to w ogóle jak żywcem wyjęty z jakiegoś filmu, ale jak długo to się utrzyma? Miejmy nadzieję, że „Big Issue” nie będzie chciało się stać jakąś zaangażowaną socjalnie dramą, tylko właśnie dla odmiany pociągnie tę tabloidową sensacyjność, bo to ją na razie odróżnia od innych (chociaż mam takie nieprzyjemne przeświadczenie, że pewnie skończy się na wieloodcinkowej walce z kimś skorumpowanym…). Miło widzieć Han Ye Seul w czymś nowym dla niej.

 

„The Banker” (MBC) – 32 półgodzinnych odc.
Premiera: 27 marca
Gatunek: workplace drama
Obsada: Kim Sang Joong, Chae Shi Ra, Yoo Dong Geun

 

 

 

 

 

„Her Private Life” (tvN) – 16 odc.
Premiera: 10 kwietnia
Gatunek: komedia romantyczna
Obsada: Park Min Young, Kim Jae Wook, Ahn Bo Hyun
Pierwsze wrażenia (po 2 odc.): Jak się spodziewałam po zapowiedziach, „Her Private Life” jest w najlepszym wypadku przeciętne i nawet piękna twarz Kim Jae Wooka nie ulżyła w moim cierpieniu, gdyż zmusiłam się do obejrzenia tych pierwszych odcinków. Nie powiem, wymiana zdań między nim a Park Min Young, szczególnie jeśli dotyczy pracy, jest dość interesująca, jednakże większość czasu spędziłam na chowaniu się z zażenowania na widok dziecinnych scen. To raczej nie było tak wciągające jak „What’s Wrong With Secretary Kim?”.

 

„Possessed” (OCN) – 16 odc.
Premiera: 6 marca
Gatunek: kryminalny, horror komediowy
Obsada: Song Sae Byuk, Go Jun Hee
Pierwsze wrażenia (po 2 odc.): Jakoś pokładałam trochę nadziei przy pierwszych zapowiedziach „Possessed”, ale potem stwierdziłam, że pewnie będzie z tego standardowa drama OCNu, która zabawi na chwilę, a potem się o niej zapomni… Pierwsze odcinki nie wyprowadziły mnie z błędu – jest to standardowy kryminał z jakimś dodatkowym motywem dla dekoracji, w tym przypadku widzeniem duchów, chociaż przynajmniej ekscentryczne do tego podejście i ogólnie zatrudnienie Song Sae Byuka w głównej roli sprawia, że nie jest to powtórka z rozrywki po „Cheoyong”. Twórcy rzekomo byli na konferencji prasowej bardzo pewni swojego dzieła, które miesza naprawdę wiele gatunków, ale tak naprawdę bardziej niż fabuła lub atmosfera przyciąga mnie dziwna, choć intrygująca chemia między Song Sae Byukiem a Go Jun Hee.

_______________________

piątek-sobota:

„The Fiery Priest” (SBS) – 40 półgodzinnych odc.
Premiera: 15 lutego
Gatunek: komedia kryminalna
Obsada: Kim Nam Gil, Kim Sung Kyun, Honey Lee
Pierwsze wrażenia (po 8 odc.): Jakoś tak ociągałam się z nadrobieniem premierowych odcinków „The Fiery Priest”, a wiedziałam, że będzie mi się podobać… Jestem niezwykle zadowolona, że wreszcie mamy jakiś hit publicznej telewizji, który nie jest makjangiem, a posiada jakąś fabułę. Scenarzysta co prawda stonował z komedii po „Chief Kim”, bo nikt tutaj nie sięga poziomu wariactwa Namgoong Mina, niemniej trochę znanych smaczków pozostało – najważniejsze, że komedia nie bierze się z głupich sytuacji, a po prostu niespodziewanych zachowań lub ripost w zwykłych sytuacjach. Kim Nam Gil jest ikonicznym księdzem, Honey Lee również trafiła na swój rodzaj roli i tylko Kim Sung Kyun wydaje się mi się w tym momencie kompletnie nijaki, bo przyćmiewa go nawet jego partnerka grana przez relatywnie nową Geum Sae Rok…

 

„Beautiful World” (jTBC) – 16 odc.
Premiera:
5 kwietnia
Gatunek: dramat, szkolny
Obsada: Park Hee Sun, Chu Ja Hyun, Oh Man Seok, Jo Yeo Jung, Nam Da Reum, Kim Hwan Hee

 

 

 

 

 

„Rude Miss Young Ae 17” (tvN) – 16 odc. (emisja tylko w piątki)
Premiera: 8 lutego
Gatunek: komedia, mockumentary
Obsada: Kim Hyun Sook, Lee Seung Jun

 

 

 

_______________________

sobota-niedziela:

„Confession” (tvN) – 16 odc.
Premiera: 23 marca
Gatunek: kryminalny, prawniczy
Obsada: Junho z 2PM, Yoo Jae Myung, Shin Hyun Bin, Nam Ki Ae

 

 

 

 

„Kill It” (OCN) – 12 odc.
Premiera: 23 marca
Gatunek: sensacyjny
Obsada: Jang Ki Yong, Nana z After School
Pierwsze wrażenia (po 2 odc.): Chyba narobiłam sobie zbyt dużych oczekiwań przez piękną parę Jang Ki Yonga i Nany, którzy wyglądają razem świetnie na każdej rozkładówce magazynów, ale w tej dramie już nie bardzo… W porównaniu do swoich fantastycznych materiałów promocyjnych „Kill It” wcale nie jest koreańską wersją dramową „Johna Wicka” lub każdego innego hiper-wystylizowanego thrillera z Netfliksa, bo na razie trudno mi powiedzieć, żeby to w ogóle był thriller – jest to serial sensacyjny drugiej klasy, który częściej przynudza niż ekscytuje scenami akcji, których jest zaskakująco mało lub po prostu nie zapadają w pamięć swoją banalnością. Główna para wizerunkowo pasuje do swoich ról, ale nie mają one ani cienia głębi. Trudno jest też nie odczuwać zażenowania pseudo-rosyjskimi gangsterami oraz całą tą historyjką, jak główny bohater był tresowany za młodu za rosyjskiego zabójcę, który go przygarnął… Można było to osadzić w bardziej lokalnym, koreańskim kontekście, ale wtedy najwyraźniej główny bohater tylko by się bił na gołe pięści lub ewentualnie noże, jak każdy ulicznik, zamiast używać całego arsenału broni.

 

„Mother of Mine” (KBS) – 100 półgodzinnych odc.
Premiera:
23 marca
Gatunek: familijny
Obsada: Kim Hae Sook, Kim So Yeon, Hong Jong Hyun, Yoo Sun, Kim Ha Kyung, Ki Tae Young, Choi Myung Gil

 

 

 

 

 

„Love in Sadness” (MBC) – 40 półgodzinnych odc. (emisja tylko w soboty)
Premiera: 23 lutego
Gatunek: melodramat
Obsada: Ji Hyun Woo, Park Han Byul, Ryu Soo Young, Wang Bit Na, Park Hana

 

 

Reklamy