O blogu i autorce

Wszelkie pytania kierować na howgeepl@gmail.com, choć nie gwarantuję odpowiedzi…

~

Kasia, rocznik 92. Dużo rzeczy lubię, każdy może być moim ideałem, potrafię bez przerwy krytykować kpop i koreańskie dramy, a mimo to nie mogę się im oprzeć. Stąd blog.

How Gee powstało gdzieś w dalekich odmętach 2010 roku, kiedy z mangi i anime przerzuciłam się na dramy. Już od gimnazjum prowadziłam najróżniejszego rodzaju blogi, więc przez połowę mojego życia próbowałam recenzować wszystko, czym się akurat w danym momencie interesowałam… Jednak jak widać, bzik na koreańską popkulturę trzyma się mnie najdłużej i kto wie, ile jeszcze…

Zresztą z powodu tego zainteresowania studiowałam koreanistykę. Czy przyda mi się to w życiu, czy mogę jakkolwiek wiązać przyszłość z How Gee – do tej pory wciąż nie wiem… Myślę jednak, że będę w stanie pisać coś o dramach  przez kolejną dekadę.

Blog przeszedł z biegiem czasu wiele transformacji, poszerzając i zawężając rodzaj publikowanej treści. Obecnie priorytetem są dla mnie recenzje koreańskich dram i filmów. Oprócz tego staram się również pisać oryginalne artykuły, jak i zamieszczać moje tłumaczenia istniejących już tekstów. Nie sądzę, żeby How Gee mogło się stać platformą do dyskusji na temat koreańskiej kultury, ponieważ bądź co bądź prezentuje tylko jeden punkt widzenia, mój punkt widzenia, ale zawsze zapraszam do dyskusji!

Reklamy