relacje i podsumowania wydarzeń

2016 MBC Entertainment Awards

Im bliżej końca roku, tym goręcej w kwestii galowej, ponieważ kolejne rozdania nagród i festiwale kpopu następują teraz jeden po drugim. Naturalnie wybrałam oglądanie relacji MBC Entertainment Awards kosztem KBS Song Festival. Główne pytanie brzmiało czy Yoo Jae Seok dostanie Daesanga, które zbiera rok rocznie? Tym razem KBS i SBS nie nagrodzili go, więc MBC było ostatnim ratunkiem, ale też nie było mocniejszego kandydata, zważywszy na fakt, że „Infinity Challenge” jest jak zawsze bardzo popularne.

MC gali zostali nominowany do Daesanga Kim Sung Joo (raczej go nie dostanie), wszechobecny Jeon Hyun Moo i aktorka Lee Sung Kyung, która w zeszłym roku prowadziła galę MBC Drama Awards. Standardowo rozpoczęło się muzycznie, a pierwszy występ należał do boysbandu Mad Town, do którego należy znany z „Real Men” i „We Got Married” Jota. Aktorki Kim Sae Ron i Lee Soo Min prowadzące „Music Core” wykonały cover Red Velvet – Russian Roulette, a Hong Hye Geol i Esther Yeo z „My Little Television” nieśmiertelne My Ear’s Candy tuż przed siedzącą w loży vipów Baek Ji Young. Na koniec para z „WGM” Lee Guk Joo i Sleepy zatańczyła do Who’s Your Mama od JYP co było dziwnym widokiem…

Park Myung Soo i Kwanghee z „Infinity Challenge” wręczali pierwsze nagrody dla nowych twarzy w kategorii music/talk show, którą ten drugi zdobył zresztą w zeszłym roku, natomiast Lee Soo Geun i Heechul zajęli się drugą połową czyli variety shows. Nominowani nie byli jacyś szczególnie mnie interesujące, ale ciekawe jest, że przy takiej rotacji obsady „We Got Married” w tym roku jakoś wyjątkowo ich nie rozpieszczano… Zdziwiło mnie też od razu, że MBC nominowało do swoich nagród nie tylko prowadzących programów, ale również ich gości… Jak można porównywać krótki występ z długim uczestnictwem?

Kolejny występ był z rodzaju tych mało obecnie śmiesznych, kiedy „brzydcy” faceci próbują tańczyć niczym girlsband. Jako że MBC nie ma w swojej ramówce programu komediowego a’la „Gag Concert”, uczestnicy „Real Men” z Heo Kyung Hwanem na czele przebrali się za Twice, a dołączył do nich później… nominowany do Daesanga Kim Gura w ramach pierwszego z zapowiedzianych „specjalnych występów nominowanych… Byłam w ciężkim szoku, jak wszyscy.

2016123001002311800157101

Koledzy z SM i DJ radiowi Jonghyun z SHINee i (niegdyś DJka…) Sunny z SNSD wręczali nagrody właśnie w tej kategorii, która w porównaniu do innych stacji była obszerniejsza. Kolejna para z „Infinity Challenge”, Jung Jun Ha i Yang Se Hyung wręczyli PD Award oraz nagrody dla scenarzystów. Ta pierwsza powędrowała do Kim Gury, która skreśliła go już jako pretendenta do Daesanga, skoro dostał swoje pocieszenie.

Kolejny specjalny występ nominowanego do Daesanga rozpoczął się motywem z „King of Mask Singer”. Jego prowadzący Kim Sung Joo sam przybrał maskę i zaśpiewał duet z Lee Shi Young. Był to całkiem poważny, elegancki występ w porównaniu do poprzedniego.

Aktor Lee Shi Eon i Lee Guk Joo z „I Live Alone” wręczyli nagrodę-zapychacz, Best Teamwork Award i na tym zakończyła się pierwsza połowa gali. Druga przewidywalnie musiała się zacząć muzycznie, a nominowany Jung Jun Ha stał się znowu MC Minji i razem z Yang Se Hyungiem i Hahą rapowali do podkładu Zico Yes or No, a później wykonali oryginalną piosenkę.

2016122922595710654-540x1217

Yoo Jae Seok i Solbi wręczyli nagrodę dla najlepszej pary, która od lat determinowana jest programem „We Got Married”. Nominowani byli wszyscy, wygrali Eric Nam i Solar. Chwała bogu, że nie ma więcej zwycięskich par, bo i tak mija się to z celem. Ci sami prezenterzy wręczyli jeszcze nagrody specjalne.

Najnowsza para z „WGM” Jung Hye Sung i Gong Myung będąc uroczo nieśmiałymi wręczyli nagrody popularności. Zastanawiałam się w sumie przez chwilę czy przyszli dla zasady, ponieważ nie minęło wiele od ich dołączenia do programu, dlatego nie byli do absolutnie niczego nominowani.

Została jeszcze jedna nagroda-zapychacz do rozdania czyli MC Award i wreszcie doszliśmy do najważniejszego czyli Excellence, Top Excellence i Daesanga. Te pierwsze, najmniejsze nagrody wręczyli najpierw nagrodzeni przedtem Kim Gura i Han Hye Jin, a później Yoon Jong Shin i Kyuhyun z „Radio Star” w kategorii variety show.

Ostatni z nominowanych do Daesanga czyli Yoo Jae Seok dołączył do występu Sechs Kies, którzy dzięki „Infinity Challenge” postanowili powrócić po szesnastu latach. Zatańczył razem z nimi, kiedy śpiewali Couple. To chyba oczywiste, że za takie osiągnięcia musiał dostać główną nagrodę, a „Infinity Challenge” zostać kolejny rok z rzędu programem roku… Przed tym jednak nagrody Top Excellence wręczyli Haha i Han Chae Ah, zeszłoroczni zwycięzcy, w kategorii kobiet w variety shows, a potem Sung Shi Kyung i Seohyun z SNSD w reszcie kategorii, które komicznie zostały ograniczone tylko do dwóch nominacji, w których zwycięstwo oznaczałoby pożegnanie się z Daesangiem. Z jednej strony to genialne, z drugiej takie osoby jak Park Myung Soo lub Haha nie doczekały się żadnej nominacji na tej gali… I co tu zrobić?

201672971483024411

Muszę przyznać, że nie bawiłam się tak dobrze przy oglądaniu MBC Entertainment Awards jak w zeszłym roku, ale chyba mamy ogólnie taką bessę w świecie koreańskich variety shows, ponieważ zauważyłam, że w tym roku na galach wszystkich stacji było mniej zwycięzców i mniej nominowanych, co oznacza słabsze lata i mniej programów do rozpieszczenia. Dobrze, że jest taki Yoo Jae Seok, który zawsze jest wart Daesanga, bez względu na oglądalność jego programów…

Lista zwycięzców:

Daesang:

Jung Jun Ha (Infinity Challenge)
Kim Gura (Radio Star)
Kim Sung Joo (King of Mask Singer)
Yoo Jae Seok (Infinity Challenge)

Variety Program of the Year:

Duet Song Festival
I Live Alone

Infinity Challenge
King of Mask Singer
Music Core

My Little Television
Radio Star
Real Men 2
Section TV

We Got Married

Top Excellence:

music/talk show category:
Kim Gura (Radio Star / King of Mask Singer)
Kim Sung Joo (King of Mask Singer)

variety show category (mężczyźni):
Jung Jun Ha (Infinity Challenge)
Yoo Jae Seok (Infinity Challenge)

variety show category (kobiety):
Han Chae Ah (I Live Alone)
Han Hye Jin (I Live Alone)
Lee Guk Joo (I Live Alone / We Got Married)
Seo In Young (Real Men 2)

Excellence:

music/talk show category (mężczyzna):
Kim Guk Jin (Radio Star / Section TV)
Lee Yoon Seok (King of Mask Singer)
Kyuhyun (Radio Star)
Yoo Young Seok (King of Mask Singer)

music/talk show category (kobieta):
ALi (King of Mask Singer)
Baek Ji Young (Duet Song Festival)
Kim Sae Ron (Music Core)
Solbi (Radio Star / King of Mask Singer)

variety show category (mężczyzna):
Heo Kyung Hwan (Real Men 2)
Jeon Hyun Moo (I Live Alone)
Kwanghee (Infinity Challenge)
Sleepy (I Live Alone / We Got Married)

variety show category (kobieta):
Cao Lu (We Got Married)
Lee Sora (I Live Alone)
Park Na Rae (I Live Alone)
Seo Yuri (My Little Television)

Special Award:

music/talk show category:
Yoon Jong Shin (Radio Star)

variety show category:
Jeon Hyun Moo (I Live Alone)

singer category:
Ha Hyun Woo (King of Mask Singer)

MC Award:

Yoo Se Yoon, Sung Shi Kyung i Baek Ji Young (Duet Song Festival)

Best Teamwork Award:

King of Mask Singer

PD Award:

Kim Gura (Radio Star / King of Mask Singer / My Little Television)

Writer of the Year Award:

Lee Hae Young (Real Men 2)

Najlepsza para:

Eric Nam & Solar (We Got Married)

Nagroda popularności:

Han Hye Jin (I Live Alone)
Cao Lu (We Got Married)
Jo Se Ho (We Got Married)
Yang Se Hyung (Infinity Challenge)

Rookie Award:

music/talk show category (mężczyzna):
Cha Eun Woo (Music Core)
Han Dong Geun (Duet Song Festival)
Parc Jae Jung (Radio Star)
Roy Kim (King of Mask Singer)

music/talk show category (kobieta):
Lee Soo Min (Music Core)
Lee Sun Bin (Radio Star / King of Mask Singer)
Park Jin Joo (King of Mask Singer)
Shin Go Eun (Section TV / King of Mask Singer)

variety show category (mężczyzna):
Jackson (Real Men 2)
Lee Shi Eon (I Live Alone / Real Men 2)
Park Chan Ho (Real Men 2)
Yang Se Chan (We Got Married)

variety show category (kobieta):
Kim Jin Kyung (We Got Married)
Lee Shi Young (Real Men 2)
Solar (We Got Married)
Sungso (My Little Television)

Lifetime Achievement Award:

Goo Bong Seo

Kategoria radiowa:

Top Excellence:

Bae Chul Soo

Excellence:

Kim Hyun Chul
Kim Shin Young

Rookie Award:

Park Soo Hong
Kangta

Zdjęcia z czerwonego dywanu:

0 komentarzy dotyczących “2016 MBC Entertainment Awards

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: