Zapowiedzi filmowe na rok 2012

Już parę razy rozwodziłam się nad dramami z kablówki, o debiutach nowych boysbandów też było. A jak się ma nasze Chungmuro? Zapowiedzi filmowe pod nazwą „Najbardziej wyczekiwane filmy Korei w 2012” były oryginalnie artykułem na Hancinema, ale pozwoliłam sobie wziąć ich propozycje, odrzucić dwa filmy  („Howling” miało już swoją premierę, „Korea” mnie nie interesuje) i dodać własny komentarz. Zapowiedzi wyglądają naprawdę interesująco, ale założę się, że potem i tak się okaże, że królem box office’u będzie jakiś niespodziewany film…

1. The Fortune Tellers

Reżyseria: Shin Jung Won (Chaw)

Obsada: Kim Soo Ro (drama God of Study), Lee Je Hun (Bleak Night, The Front Line), Kang Ye Won (Tidal Wave, Hello Ghost, Quick), Kim Yoon Hye (drama Heartstrings)

Premiera: pierwsza połowa 2012

A więc wróżki i wieszcze podejmują się pracy pogromcy duchów? „The Fortune Tellers” wygląda jak czarna komedia, może nawet z elementami horroru, ale to, co najbardziej mnie przyciąga, to obsada. Lee Je Hun jest wschodzącą gwiazdą kina po nagradzanych „Bleak Night” i „The Front Line”, więc wielu jest niezadowolonych, że jego następną rolą będzie tylko second lead w dramie „Fashion King”. Kang Ye Won to osoba, którą chciałabym częściej widywać. Jej role w „Tidal Wave” i „Quick” były idiotyczne, ale w „Hello Ghost” wreszcie nie odgrywała komedii… A Kim Yoon Hye? Zobaczymy, na tym etapie jej kariery może liczyć tylko na weekendowe tasiemce familijne. Podobno bohaterowie będą mieli supermoce…

2. The Taste of Money

Reżyseria: Lim Sang Soo (The Housemaid)

Obsada: Kim Kang Woo (drama A Man’s Story), Kim Hyo Jin (drama Mary Stayed Out All Night), Yoon Yeo Jung (drama Can You Hear My Heart?)

Premiera: maj 2012

Widziałam poprzedni film tego reżysera „The Housemaid” z Jeon Do Yeon, więc liczę na dużo elementów erotycznych i piękne zdjęcia. Film opowiada o związku żony prezesa dużej konglomeracji z jej sekretarzem, który jeszcze wikła się w trójkąt miłosny z jej córką. Pieniądze, seks, dramat – zapowiada się, że „The Taste of Money” będzie jeszcze bardziej szokujące niż „The Housemaid”.

3. The Thieves

Reżyseria: Choi Dong Hun (Jeon Woo Chi)

Obsada: Kim Yoon Seok (The Chaser, The Yellow Sea), Kim Hye Soo (drama Style), Lee Jung Jae (The Housemaid), Jeon Ji Hyun (Il Mare, My Sassy Girl), Kim Hae Sook (drama Cain and Abel), Oh Dal Soo (Troubleshooter, Hindsight), Kim Soo Hyun (dramy Dream High, The Moon That Embraces The Sun)

Premiera: druga połowa 2012

To najbardziej wyczekiwany przeze mnie film. Gwiazdorska obsada i gatunek heist od razu spowodowały, że „The Thieves” zostało okrzyknięte koreańską wersją „Ocean’s Eleven”. Filmy o napadach nigdy się nie nudzą, szczególnie jeśli chodzi o oldskulowe diamenty, prawda? Jeśli reżyserem jest Choi Dong Hun, liczę na świetną rozrywkę, powtórkę z „Jeon Woo Chi”. Będzie to też pierwsza rola filmowa Kim Soo Hyuna, który przeżywa szczyt popularności wraz z graniem króla w „The Moon That Embraces The Sun”.

4. Tower

Reżyseria: Kim Ji Hun (Sector 7)

Obsada: Sol Kyung Goo (Tidal Wave, Troubleshooter), Son Ye Jin (A Moment to Remember), Kim Sang Kyung (Ha Ha Ha, drama Call of the Country)

Premiera: druga połowa 2012

Mieliśmy już „Płonący wieżowiec”, „Ognisty podmuch” i „Płonącą pułapkę”… Kim Ji Hun i Yoon Je Gyun bardzo starają się udowodnić, że Korea też może i produkują blockbustery, będące kopiami hollywoodzkich gatunków. Jego poprzedni film „Sector 7” był strasznie kiczowaty, dlatego mam przeczucie, że oprócz efektów specjalnych w „Tower” przesadzi z melodramatem… Pewnie i tak ten film obejrzę.

5. Masquerade

Reżyseria: Chu Chang Min (Late Blossom)

Obsada: Lee Byung Hun (A Bittersweet Life, I Saw the Devil), Ryu Seung Ryong (The Front Line, Arrow The Ultimate Weapon), Han Hyo Joo (Only You, drama Brilliant Legacy), Shim Eun Kyung (Sunny)

Premiera: druga połowa 2012

Znane poprzednio jako „The King”, ale wiele pojawiło się pozycji z takim samym tytułem roboczym – drama z Lee Seung Ki i film z Joo Ji Hunem. „Masquerade” reklamowane jest jako pierwsza rola wielkiego Lee Byung Huna w sageuku (dlatego z początku myślałam, że to będzie drama) i, co w ogóle nie dziwi, gra króla. Będą motywy szekspirowskie, także coś na kształt „Księcia i Żebraka” czyli jeszcze więcej konspirowania…

6. The Emperor’s Concubine

Reżyseria: Kim Dae Seung (Blood Rain)

Obsada: Jo Yeo Jung (The Servant, drama I Need Romance), Kim Min Joon (dramy Lovers in Prague, Romance Town), Kim Dong Wook (drama Coffee Prince)

Premiera: pierwsza połowa 2012

Główna bohaterka zostaje konkubiną króla wbrew swojej woli. Coś czuję, że Jo Yeo Jung została zaszufladkowana do odważnych ról, chociaż nie jest to nic złego. Od razu nasuwa się porównanie z filmem „The Servant”, który też był erotycznym sageukiem.

Reklamy